Frissítve: 2017.06.05

Így ki lehet kapni... Kismaros SE - Aszód FC: 2-0 (1-0)

Utánpótlás mérkőzések - U16: Bagi TC - Aszód FC : elmaradt; - U19: Bagi TC - Aszód FC: 0-2
A festői Dunakanyarba látogatott ma felnőtt csapatunk. Kismaroson, a Börzsöny lábánál, bővízű hegyi patak mellett kialakított pályán játszottuk a mai meccset, mérsékelt érdeklődés mellett. Meglepően elszántan, meglepően nagy iramban kezdte a játékot mindkét csapat. Igazi élvezetes ki-ki meccs alakult ki.A 35.percben egy rosszul sikerült aszódi szerelés hazai büntetőt ért. A mérkőzésen végig nagyszerűen védő kapusunk, Máthé Tamás most nem tudott hárítani (1-0). A gól alaposan visszavetette csapatunkat, és felhozta a hazai alakulatot. Számtalan helyzetet alakítottak ki, de Tamás magabiztosan őrizte hálónkat. A szünetet jelezte, hogy a hazai szurkolók "No, gyerünk a kocsmába" felkiáltással a közeli műintézmény felé vették az irányt.Cserékkel igyekezett lelket önteni az aszódi csapatba Dobes Attila edző. Krecsmarik Patrik helyére Szabó Gábor, Kovács Dániel helyére Horváth Joci lépett pályára. A játék képe nem változott, többnyire a hazai csapat akarata érvényesült. A 64.percben Sárga Lászlót Bartha Norbert váltotta.Változatlanul nagy iramú, izgalmas mérkőzést láthattunk. Az Aszód is kapkodta magát az egyenlítés érdekében, becsülettel hajtott mindenki. Ennek ellenére 76.percben mégis az ellenfél szerzett újabb gólt. Rosszul zárt vissza az aszódi védelem a jobb oldalon és a pontos beadásból újabb gólt szerzett Kismaros (2-0). A kétgólos hátrány ellenére az utolsó negyed órában szinte a kapuja elé szorította az Aszód a hazaiakat, több negy helyzet is adódott, de a kismarosi kapus is jó napot fogott ki, így még a szépíteni sem tudtunk.

Összefoglalva: élvezetes, küzdelmes mérkőzést játszottunk. A hazai csapat ügyesen kihasználta fizikai előnyét, nem hagyta az aszódi csapat játékát kibontakozni. Az eredmény ellenére csak dicséret illeti a betegségek miatt tartalékosan felálló Aszódot, mert az utolsó sípszóig csúszott-mászott mindenki. Igen, így ki lehet kapni...