Frissítve: 2017.10.29

Alacsony színvonalú mérkőzése igazságos döntetlen… Aszód FC – Úri KSK: 1-1 (1-0)

A késői nyár utolsó meleg napján Úri együttese látogatott el Aszódra. Csapatukat sok szurkoló is elkísérte, akik időnként énekelve buzdították kedvenceiket. Az első félidőben váltakozó küzdelem folyt a pályán, az Aszód éppen egy Berndt András góllal és egy hatalmas kapufával volt jobb ellenfelénél.A vendégek az első félidőben majdnem kiegyenlítettek, azonban az asszisztens felemelt zászlaja lest jelzett, így a játékvezető kirúgást Két tűz között… Polyák Attila ítélt az akció végén. Az ítéletet hangos reklamálással kommentálták a vendégek, az egyik, véleményét nem éppen irodalmi stílusban előadó úri játékost piros lappal az öltözőbe küldött a játékvezető. Azt gondoltuk, a meccs a miénk. Nem így történt… A második félidőben teljesen feladta a területet az Aszód, a játék képén nem látszott, hogy emberelőnyben vagyunk. Lassan, körülményesen, pontatlanul játszottunk, az aszódi kapus, Téglás Laci bravúrjai miatt őriztük a szerény, egygólos előnyt. A kevés aszódi helyzet kimaradt, és ahogy lenni szokott az utolsó percben egy fejes góllal Úri kiegyenlített. Hogy mennyire akarták a sikert az is mutatja, az ellenfél úgy örült az egyenlítésnek, mintha a BL döntőben győztes gólt szereztek volna!

Összefoglalva: a jobb erőkből álló aszódi csapat nem tudta itthon tartani a három pontot, s a végig lelkesebben játszó vendégek megérdemelten egyenlítettek. Sajnos a mérkőzés lefújása után néhány vendég szurkoló és a csapatot kísérő személy nem bírt magával, az indulatokat a helyi rendezők csak lassan tudták lecsillapítani.