Frissítve: 2017.10.14

A listavezető otthonába látogattunk… Törtel KSK – Aszód FC 5-1 (2-1)

Nincs szerencsénk a szombati fordulókkal. Nem is igazán értjük, amatőr ligában mi szükség van szombati meccsnapokra. A játékosok többsége munkából él, sokan szombaton dolgoznak, vásárolnak, az edzők tornákon vannak.

Ezért aztán ismét tartalékosan sok U19-es játékossal vágtunk neki a 105 (!) km-es távolságnak. Vendéglátónk vezeti a bajnokságot, a csapat soraiban több volt NB II-es, és NB III-as játékost tudhatnak. A teleülés sporttelepe is minden igényt kielégítő, az új klubházuk jelenleg épül…

Meglepetésre azonban mindjárt a meccs elején a 6. percben Kovács Kristóf átadásából házi gólkirályunk (20 gól) Berndt András találatával vezetést szereztünk (1-0). A bajnoki címre és osztályváltásra készülő hazai csapat a 25. percben egyenlített ki (1-1), majd az első félidő 39. percében megfordította az eredményt (2-1).

A második játékrészben ahogy fogyott az erőnk, úgy nőtt fölénk ellenfelünk. A 89.percben állt be a végeredmény (5-1).

Összefoglalva: jól kezdődött számunkra a mérkőzés, és amíg a fiatalok ereje tartott, egyenrangú ellenfelei voltunk a törteli csapatnak. Az igazsághoz hozzátartozik, kapusunk Téglás László bravúrjai is kellettek, hogy a második félidő közepéig szorosan tudjuk tartani az eredményt. Az aszódi edző, Ubrankovics Zoltán bátran nyúl a fiatalokhoz, és nekik szükségük is van a meccsrutin megszerzéséhez. Ezen a szinten azonban szükség van már a heti két-három edzésre, amiben még van mit javulni az aszódi fiataloknak…