Frissítve: 2017.10.14

Jól kezdődött az új bajnoki évad… Aszód FC–Úri KSK: 4-2 (3-1)

Nagy reményekkel és sok-sok előkészítő munkával vártuk az új évad bajnoki rajtját. Csapatunk alaposan átalakult, megfiatalodott, az átlag életkor valahol a 22 év körül alakul. A sporttelepen rend és tisztaság várta a játékosokat, szurkolókat. Úriból is jöttek néhányan, Aszódról is, így mintegy 80 néző előtt indult útjára a labda.

Aszód volt a kezdeményezőbb, többet birtokoltuk a labdát, meglepetésre mégis a vendégek szereztek vezetést a 18. percben, amikor egy rögzített szituációból a kapufa segítette gólba a vendégek csatárának Trembulyák Zoltánnak fejesét (0-1). A kapott gól után magasabb sebességre kapcsolt az Aszód, ami meghozta a fordulatot is: a 28. percben Kovács Dávid egyenlített (1-1), megszerezve élete első felnőtt bajnoki találatát. Mit mondjak, a legjobbkor…

Három perc múlva már nálunk volt az előny, Szabó Gábor beadásából Sármány Viktor fejjel volt eredményes (2-1). A 45. percben Oláh Dezső pontos labdát varázsolt Kovács Kristóf fejére, aki okosan a hosszú sarokba bólintott (3-1)

Szünet után az 50. percben az aszódi Szénási Ákos buktatta ellenfelét a büntető területen belül, a jogos tizenegyessel ismét szoros lett az eredmény (3-2). Beszorultunk a kapunk elé, de a védelem jól állta a sarat, sőt a 62. percben Szabó Gabi góljával (4-2) ismét elvettük az ellenfél támadó kedvét. Az aszódi vezetőedző cserékkel frissítette csapatát, Kovács Dávidot Kerényi Dániel váltotta a 63.percben, majd Szénási Ákost

Kiss Csaba váltotta. A 88. percben Sármány Viktor helyére Kovács Erik lépett pályára. A játékvezető a 92. percben fújta le a mérkőzést.

Összefoglalva: nemcsak a játékvezető fújt nagyot, hanem mi is. 2017-ben még nem nyertünk itthon, most ez végre sikerült. És a látottak alapján azt kell mondani, teljesen megérdemelten tartottuk itthon a három pontot. Jogos volt a szurkolói taps, és a stáb öröme a meccs végén…