Frissítve: 2017.10.29

Mindkét meccsen magunkat verettük meg… U16: Aszód FC – Veresegyház VSK: 4-5 (1 – 2); Felnőtt: Aszód FC – Aranyszarvas SE Tápiószentmárton: 1-2 (2 – 0);

Két mérkőzésre került sor október 22-én vasárnap a Városi Sporttelepen.
Délelőtt U16-os csapatunk mérkőzött meg Veresegyház fiataljaival. A kezdő sípszóra házigazdaként azt a szégyent kellett megélnünk, hogy csak tízen tudtunk kiállni. Az U16-os keret egy része ugyanis nem jelent meg a találkozón.
Ki horgászni ment apával, ki családi ebédre ment a papához, volt olyan játékosunk is, akit azért nem engedtek el a meccsre, nehogy megfázzon… A létszámhátrány ellenére nagyon jól játszottunk, 4-2-re is vezettünk már, de emberhátrányban és csere nélkül a végére teljesen elkészült az erejével mindenki. Az utolsó percben kaptuk az ötödik gólt, majd lefújták a mérkőzést. Szegény fiúk zokogva rogytak a fűre. Nagyon el voltak keseredve, hiszen cserbenhagyták őket csapattársaik…

Kora délután a felnőttek léptek pályára. Szerény érdeklődés mellett, kellemes labdarúgó időben indult útjára a labda. A táblázat ötödik helyén álló vendégek kihasználva védelmünk első hibáját, a 13. percben vezetést szereztek (0-1). Igyekeztünk átvenni a játék irányítását, hogy még az első félidőben egyenlíteni tudjunk, azonban a 37. percben emberhátrányba kerültünk, miután Kvaka Bálint reklamálásért megkapta második sárga lapját és mehetett az öltözőbe. A kiállítás teljesen megzavarta csapatunkat, és egy perc múlva újra gólt kaptunk (0-2).

A szünetben összeszedték magukat a fiúk és átvettük a játék irányítását a biztos vezetés birtokában kissé elkényelmesedő vendégcsapattal szemben. A 70. percben Kovács Kristóf átcselezte a teljes vendégvédelmet, majd a beadására jókor érkező Kertész Kristóf a kapuba kotorta a labdát (1-2). Mentünk előre rendületlenül, de már nem tudtuk feltörni a vendégek védelmét, és az eredmény a mérkőzés lefújásáig nem változott.

Összefoglalva: mindkét meccsen tíz emberrel próbáltunk pontot, pontokat szerezni, és egyiken sem sikerült. Délelőtt a gyerekek kedvét vették el, a másikon a mi kedvünket a futballtól. Tanulság? Odafigyelés, akarat és fegyelem nélkül nem leszünk eredményesek sem U16-ban sem a felnőtt csapatnál. És máshol sem…